+ کشتارگاه
فیلم در مورد یک قتل و پشت پرده های اقتصادی و کسب و کارهای پوششی ه. والا. هر چی فکر میکنم قصه ش بدک نبود ، بازی ها بدک نبود، و همینطور بقیه موارد. میدونید، اگه قرار به لو دادن قصه فیلمها بود، بیشتر و فنی تر و دقیقتر میشد درمورد ابعاد مختلف فیلم صحبت کرد. اما فعلا توی این پست ها قول دادم که چیزی از قصه نگم که شاید بخواین ببینین. قطعا فیلم حوصله سر بری نبود. اما فیلم خیلی با ارزشی هم نبود. فکر میکنم نمره ۳ لایقش باشه. 

+ درخت گردو
یکی از مهمترین عوامل موفقیت در ایران، حداقل در حوزه ادبیات و سینما اینطوریه : «فقط اولین کارتو عالی و پر سروصدا بساز، بقیه ش خود به خود میفروشه!» . دقیقا درمورد مهدویان صادقه! روال عرش به فرش مهدویان از شاهکار ایستاده در غبار تا فیلم بسیار بد درخت گردو که دیگه تقریبا زیر فرش بود! سر این فیلم، اصلا اصلا و بهیچوجه مهدویان رو درک نکردم! فیلم بر اساس یه داستان واقعی در مورد بمباران شیمیایی سردشت. (با کلی حاشیه، که معلوم شد فیلمنامه رو یدن و اجازه نگرفتن، آهنگها و بعضی سکانسهای آخر رو از کلیپهای بعضیا بدون اجازه کپی کردن و کلی گند دیگه) نفهمیدم قصدش ساختن مستند بوده یا داستانی؟! مهران مدیری آخه؟! چقدر بازیها بد بود! فیلمبرداری و سبکش اشتباه بود. اون دری وری های کلیشه ای و روشنفکر مآبانه و مسخره آخر فیلم چی بود؟؟! همذات پنداری بعد از گریاندن مردم؟! احمقانه ترین بخش فیلم این بود که فیلم ، راوی داشت!!!! یه نفر روی فیلم حرف میزد و توضیح میداد درحالیکه یک درصد تاثیری توی فهم بیشتر فیلم نداشت، و هم گند زده بودتوی همون یه ذره حس فیلم! اینو بگم فقط و فقط بخاطر بازی درخشان پیمان معادی، به فیلم نمره ۲ دادم، وگرنه لایق نمره ۱ بود. مهدویان با ما توی سالن نشسته بود و بعد از فیلم، رفت روی سن و کمی صحبت کرد. حیف که دست و بالم خالیه و الان پول خرید کفش جدید ندارم
تقریبا از دقیقه ۱۰ تا دقیقه ۵۰ فیلم بطور ممتد فقط جیغ و گریه بچه ها و زنها بود. (و گریه ممتد تماشاگران احساساتی) ، و از دقیقه ۶۰ تا ۱۰۰ هم صحنه بشدت تلخ (و گاهی مضحک از نظر ساخت) بود و کارگردان کلا بجای فیلم، قصد یه روضه خونی مزخرف رو داشت و با عواملش شرط بسته بود که : دقیقه چندم میتونم اشکشونو در بیارم؟!
بی ارزش ترین و بدترین فیلم.
-
راستی ، مهدویان در نشست خبری علناً گفت که «فیلم رو برای جشنواره های خارجی ساخته» :/ نمیدونم ، به قصد گدایی توجه؟! که مثلا ببینید همه دنیا مارو میزنن؟ پس اولاً فیلم برای ما نیست! دوما از اون منظر هم خیلی ضعیف بود. مخصوصاً سکانس های مقوا و خنده دار دادگاه لاهه.

+ فیلم «دشمنان» رو نموندم که ببینم.

+ آن شب
باورتون میشه فیلم، ژانر وحشت بود؟! (شکلک ذوق زدگی)
من از هر تلاش برای ساخت فیلم ایرانی-ترسناک یا فانتزی یا فضایی استقبال میکنم. اینکه بتونی فضای خاصی رو توی فیلم در بیاری که تماشاگر عام ایرانی که فقط از فیلمهای مهمل و کمدی سخیف خوشش میاد، بتونه فضای ترسناک یا فانتزی یا. رو درمورد ایرانیا باور بکنه، خیلی خوبه.
میدونین که شهاب حسینی دو ساله که توی امریکا دفتر فیلمسازی زده و این اولین فیلم با تهیه کنندگی دفترش و با همکاری دوتا کمپانی خوب امریکایی دیگه ست. خب، از قصه که بگذریم و لو ندیم، بنظرم فضاسازی ترسناکش در تجربه اولین فیلمشون ، (تهیه کننده و کارگردان فیلم اولی) بسیار خوب بود و واقعا جوّ سالن، ترسناک بود. ماجرای زن و شوهر و نوزادشون بود که توی هتلی در مسیر خونه شون ، در امریکا ، گیر میوفتن و. .
به جز یه چیز کلیشه ای در اواخر فیلم، که ما وسطای فیلم حدس زدیم و میتونستن یه شکل دیگه قصه شو بنویسن، و بسیااار کلیشه ای بود و شاید چند تا گاف فیلمنامه ای، بقیه مواردش رضایت بخش بود. و اگه فیلم ترسناک دوست دارین، حتما ببینین (با انتظار از یک فیلم خوب ایرانی) ، و شب ببینین و خوشتون میاد. نمره ش بین ۳ و ۴ بود و البته نزدیکتر به ۳.

+ پوست 
فیلم در مورد باورهای خرافی مردم مخصوصا در روستاهای سنتی و حول و حوش جادو جمبل و طلسم و رمالی و. اینا بود که یه ماجرای عشق قدیمی رو این وسط روایت میکرد و در روستاهای شمالغربی و ترک زبان اتفاق میوفتاد. تلاش فیلمساز برای یه نوع جدید روایت، بد نبود. با اینکه علاقه خاصی بهش پیدا نکردم، اما بنظرم فیلمیه که میشه یکبار سر یه فرصت مناسب و خالی ، مثلا توی خونه ببینیدش. نمره ۲.۵ 

+ آبادان یازده شصت
من این فیلمو دووووست داشتم. کی بود میگفت سر این فیلم شال ت لازم میشه؟! میدونستین که من عاشق فیلمای ژانر جنگم. و بهمین دلیل خیلی هم درموردشون سختگیرم. آقا من حاضرم مستدل و مستند بحث کنم با کسی که بگه این فیلم خوب نیست!! 
آبادان یازده شصت درمورد روزهای ابتدایی جنگ و درمورد رادیو نفت (مرکز رادیو مستقر در آبادان) و کارمندان اون رادیو بود.
قصه خیلی خوب، روایت تمیز و بدون حاشیه و ریتم تند و خوب. بازیها قابل قبول. جلوه های ویژه و فیلمبرداری بسیار راضی کننده. بدون گاف. بدون راه رفتن روی اعصاب. دیگه آدم از یه فیلم چی میخواد؟! والا قرار نیست جنگ ستارگان بسازیم! همینا رو رعایت بکنن، آدم لذت میبره از فیلم.
نمره ۴ دادم
.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانشگاه پیام نور بین الملل ترکیه. الانیا طراحی،راه اندازی،سئو و بهینه سازی وب سایت دانلود فايل آزمون ها و جزوات کنکور Tremain KISH-TEHRAN گروه آموزشی معارف اسلامی Sean سایت خبری روستای روداباد (روداباد نیوز)