خب، با یاد و نام خدا ، پست های جشنواره فجر رو شروع میکنم :-)
امسال برای خالی کردن وقت جشنواره خیلی زحمت کشیدم و البته پارسال هم یه قسمت از کارامو بین فیلمها میکردم. هر روز از ساعت ۴ عصر تا ۱۲:۳۰ شب، سینما هستیم. از امروز دیگه فلاسک چایی و وسایل زندگی هم میبرم با خودم :-) بازم تکرار کنم که این چیزایی که مینویسم نظرات کاملا شخصی خودمه و به کسی ربطی نداره و به معنای خوب یا بد بودن فیلم نیست. من در جایگاه منتقد حرفه ای نیستم. صرفا از نظر سلیقه خودم درمورد فیلمها صحبت میکنم. نمره فیلمها رو طبق نمره های آرای مردمی که میدم، از ۱ تا ۵ اعلام میکنم. و اینکه مثل گذشته، اما در پست های جدا، یه پست رو، بدون اسپویل (بدون لو رفتن قصه) مینویسم، و بعدا ، با یه پست جدا یه خلاصه کوتاه از قصه فیلم رو میگم.
((راستی، امسال سختگیرتر از سالهای قبل هستم در نمره دادن))

+ مردن در آب مطهر
فیلم قبلی برادران محمودی «چند متر مکعب عشق» هم خوب بود. این هم عییی، خوب بود ، البته از نظر فنی چیز خاصی نداشت و بازیها هم خیلی دلچسب نبود. ماجرای فیلم در مورد افغانی هایی بود که برای پناهنده شدن به اروپا ، از ایران گذر میکنن. از قصه فیلم خوشم اومد. هر چند فیلم خیلی آدم رو با خودش و سختی های افغان ها همراه نمیکرد و آخرش زیاد جذاب نبود. به نظرم نمره ش حدود ۲.۵ بود و با خیلی اغماض نمره ۳ دادم بهش. بعید میدونم در رشته خاصی کاندید بشه. 

+ سینما شهر قصه
این بنده خدا کارگردان، یا به دلیل گرونی دوربین و اجاره وسایل فیلمبرداری، یا به دلیل کمبود وقت، خودش کلا نیم ساعت فیلم گرفته بود و بقیه صحنه های فیلمشو از فیلمهای تاریخ سینمای ایران قرض گرفته بود! فایم درمورد زمان انقلاب بود و یه آپارات چی سینما عاشق دختری میشه که پدرش مخالف سرسخت سینماست! یه کمدی ضعیف و آبکی و بیمزه و بی هیچی! نمیدونم ، شاید کارگردان فکر کرده بود فیلمش، ادای دِین به تاریخ سینمای ایرانه؟! فازش چی بود؟! حیف بازی همیشه خوب ِ بابک کریمی
بعیده فیلم در هیچ رشته ای کاندید بشه. نمره ۱ دادم.

+ تومان
فضای شرطبندی و قمار ، کاملا بی پرده و عریان ، با نکته های بسیار خوب و تمیز در فیلمنامه ، با قصه های فرعی خیلی خوب. قطعاً حق این فیلم محترم هستش که در یک پست کاملا جدا درمورد لذتی که در شب دوم برامون ساخت، بنویسم. عالی و دوستداشتنی ، با خوشحالی، نمره ۴ دادم.

+ خوب بد جلف ۲ : ارتش سری
مشخصاً فیلمهای قاسمخانی، فیلمهای خوبیه برای خانوادگی دیدن و خندیدن. چیز خاصی نمیشه درموردش گفت. بنظرم فیلم ، یه کپی از نسخه اول خودش (خوب بد جلف ۱) هستش البته با شوخی های کمی آپدیت شده. و طبق معمول تمام بار فیلم روی دوش زوج تکراری و بامزه و بازهم تکراری پژمان جمشیدی-سام درخشانی. قاسمخانی قصه های نسبتا خوبی داره ها. ولی خب ، همینه دیگه. در این بازار کمدی های مستهجن و سخیف، این فیلم واقعا خوب و باشخصیت حساب میشه.
کاندید؟ نمیدونم. بنظر نمیرسه. نمره ۳ دادم.

++ امروز و فردا شش فیلم «مغز استخوان ، تعارض ، روز صفر ، ابر بارانش گرفته ، آتابای و خورشید » رو خواهیم دید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید اهن من❤تو❤تاریکی... آواز بلوط KpopUp کاشی و سرامیک Malcolm گالری حدیث زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست خلوت دل سفر به سریلانکا