+ مغز استخوان 
وقتی دستیار اصغر فرهادی باشی و فقط باز گذاشتن ته فیلمو یاد گرفته باشی، نتیجه ش میشه این! یه ایده خیلی چالش برانگیز و پیچیده و درگیرکننده  خوب ، اما نمیدونسته چطوری پیش ببره و جمعش کنه! ته فیلم، باز نبود، پاره بود! انگار کارگردان یهو خسته شده و گفته «بسه دیگه ، همین بسه ، بریم جشنواره» . ماجرای یه زن و شوهر (بابک حمیدیان و پریناز ایزدیار) که بچه شون سرطان خون داره و به آخرش رسیده. تنها راهش بچه دار شدنه و پیوند از بند ناف بچه جدید. مشکل اینجاست که بابای بچه ، شوهر قبلی پریناز ایزدیاره! راستش اوایل فیلم روی نمره ۳ بودم. آخرش با یه نمره ۱ از سالم رفتم بیرون. چرا آخه؟!

+ تعارض
اون شال گردن معروفم که پارسال و دوسال قبل هم سر جشنواره داشتم، یادتونه؟ همون که سر بعضی فیلمها میکشیدم روی صورتم و میخوابیدم؟ شال خوبیه. همسر برام خریده بود. زمینه ش مشکیه ، روش خط های خاکستری و سبزه. فک کنم از سمت جمهوری خریده بود. اوایل بافتنیش نو بود ، پرز داشت، دوبار که شُستم خوب شد. کلاً بافتنی اینطوریه. من که در روز زیاد پیک موتوری میگیرم، و هوا سرده ، خیلی به کارم میاد. گاهی هم روی صورتم میکشم و میخوابم ، حس خوبیه. سالن سینما هم گرررم ، بیرون سرررد. اها راستی یه شال دیگه هم دارم، رنگ باشگاه بارسلوناست، آبی و اناری. اونو برام بافتن. کاموا خوب اگه خواستین ، سمت حسن آباد داره، مولوی هم هست. و همینطور بازار، اگه جاهاشو بلد باشین. شال گردن خیلی خوبه، هم سرما نمیخورین، هم کاربردهای زیاد دیگه.

+ روز صفر
خداروشکر بعد از یه خواب خوب، یه فیلم خیلی خوب دیدم. بهترین فیلم جشنواره تا الان. ماجرای دستگیری عبدالمالک ریگی. با بازی فوق العاده ساعد سهیلی و امیر جدیدی. کارگردانی عالی. فیلمنامه دقیق و کاملا واقعی. ریتم تند و عالی. موسیقی حیرت انگیز. فیلمبرداری خوب. جلوه های ویژه میدانی بزرگ و تمیز و هالیوودی. یک اکشن ملی که آدم بعد از تماشاش احساس غرور میکنه. فیلمی بعد از اتمامش، همه ایستاده چند دقیقه کف میزدن. احتمالا در اکثر رشته ها کاندید میشه و جایزه هم خواهد برد. نمره ۴.۸ از ۵ رو درنظر گرفتم. اما ۴ دادم، چون فقط اگه فیلم بهتری بود ، بالاتر جا داشته باشه. شما همون ۵ درنظر بگیرین.

+ خورشید 
فیلم شروع شد. نیم ساعت گذشت، هی گفتم این فیلم چرا اینجوریه؟ این اصن به فیلمای مجید مجیدی نمیخوره؟! نیم ساعت دیگه گذشت گفتم پس جواد عزتی و طناز طباطبایی کجان؟ تازه بعد از یه ساعت از فیلم، سرچ زدم ، دیدم اصلا «خورشید» به جشنواره نرسیده، فیلم «پسرکشی» رو جایگزینش کردن :-)) خستگیه دیگه :-)) اره خلاصه، فیلم بدی نبود ، درمورد یه خانواده قدیمی دهه ۵۰ و دختر زا بودن ِ زنه و زن دوم برای به دنیا اوردن پسر و. بعد ماجراهای بیست سال بعدش و. یه همچین چیزایی. کاندید که بعید میدونم. نمره ۲

+ آتابای
فیلم نیکی کریمی رو اصلا حوصله دیدنشو نداشتم. فیلم به زبون ترکی بود و زیرنویس فارسی. یه درام روستایی با بازیگران معروف. فیلمنامه رو هادی حجازی فر نوشته بود و خودش بازی میکرد. دقیقا همون حجازی فر ماجرای نیمروز و لاتاری و بوقت شام و. دقیقا با همون قیافه و همون شخصیت! سحر دولتشاهی و جواد عزتی و. اینا. راستش قصه ش بدک نبود. ولی بنظرم انسجام نداشت. ریتم فیلم، کند بود و اطلاعات رو قطره چی میداد که تا اخر فیلم حرف برای گفتن داشته باشه. ماجرای باغی که خواهر حجازی فر خودشو قبلا آتیش زده بود و حالا شوهر خواهرش باغ رو فروخته بود و فرار کرده بود و روایت افشای عشق های قدیمی و جدید و دلیل خودسوزی و. . موسیقی حسین علیزاده روی فیلم نشسته بود. بعضی تکنیک های فیلمبرداری خوب و جذاب و ایده هایی که بعضیاش نصفه مونده بود. اما اونقدری که فکر میکردم، بد نبود. سعی داشت فضاهای میرکریمی رو در بیاره، ولی نشده بود. نمره بین ۲ و ۳ در نظرم بود. بیشتر نزدیک به ۳

+ فیلم «ابر بارانش گرفته» رو نموندم که ببینم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مهندسی عمران اکستنشن تکین - شعبه گرگان رستوران گیلانی در تهران Dana سامانه جامع ساجد دیوان عدالت اداری محققین مجمع منہاج الصادقین روندو ديزل ژنراتور کاترپيلار فراز و فرود !! یک ایرانی